"De ce întotdeauna noi?": Nuno Espirito Santo, managerul lui Forest, se plânge de VAR

Brighton a învins Forest cu 1-0
Brighton a învins Forest cu 1-0Reuters
Managerul echipei Nottingham Forest, Nuno Espirito Santo, și-a exprimat frustrarea cu privire la arbitrul asistent video după ce Jakub Moder de la Brighton&Hove Albion a scăpat de un cartonaș roșu în urma unei intrări greșite asupra lui Neco Williams, în timpul înfrângerii cu 1-0, duminică, în Premier League.

Mijlocașul Moder, care a fost în cele din urmă înlocuit, a primit un cartonaș galben în minutul 67 după o intervenție în care a prins glenza lui Williams. Incidentul a fost verificat de VAR, dar Moder nu a fost eliminat.

În urma înfrângerii, Forest se află pe locul 17, la trei puncte de zona retrogradării, cu 10 meciuri înainte de final.

La sfârșitul săptămânii trecute, analistul arbitrilor de la Forest a declarat că decizia centralului Paul Tierney de a nu dicta minge pentru Forest, cu câteva minute înainte de golul victorios al lui Liverpool din minutul 99, a fost greșită.

"Din nou, vom trimite o scrisoare către ei și își vor cere scuze", a declarat Nuno pentru Sky Sports. "Cineva să-mi spună ce se întâmplă. Este săptămână după săptămână. Săptămâna trecută ne-a costat un punct la Newcastle. Toate aceste situații. Este de ajuns.

"Vom continua să luptăm. Ne vom regrupa. Vom analiza jocul și ne vom pregăti pentru meciul cu Luton. Va fi greu, dar vom fi pregătiți.

"Vă întreb doar într-un mod foarte sincer, spuneți-mi de ce. De ce întotdeauna noi?"