Cristiano Ronaldo, un car de nervi după partida pierdută cu Al Hilal

Cristiano Ronaldo iritat de deciziile arbitrului
Cristiano Ronaldo iritat de deciziile arbitruluiProfimedia
O decizie VAR care a decis că portughezul a fost în ofsaid atunci când a marcat golul egalizator a stârnit furia atacantului lui Al-Nassr.

Al Hilal a învins cu 3-0 echipa portughezului Ronaldo  și s-a distanțat la 7 puncte de rivala Al-Nassr.

Cristiano Ronaldo s-a certat cu președintele lui Al Hilal la marginea terenului, chiar la finalul meciului care amână visul lui Ronaldo de a câștiga titlul cu Al-Nassr.

Motivul, două faze controversate la care VAR a decis în favoarea celor de la Al Hilal.

Cristiano Ronaldo a egalat în minutul 74, la 1-0 pentru gazde, dar reușita a fost anulată pentru ofsaid.

Reluăriile din camera VAR par să îi dea dreptate golgheterului de la Al-Nassr, dar arbitrii au decis că golul trebuie anulat.

La același scor în minutul 86, Ronaldo a cerut penalty, dar nu a avut nici de această dată succes.

Al Hilal a deschis scorul prin Milinkovic-Savic în minutul 64 și s-a desprins în finalul meciului după reușite lui Mitrovic din minutele 89 și 92.

După acest succes, Al Hilal a ajuns la 41 de puncte, cu 7 mai mult decât rivala Al Nassr care este pe locul 2.