VIDEO. Cristiano Ronaldo, al 13-lea gol în campionatul Arabiei Saudite, în acest sezon

Al Wehda - Al Nassr 1-4
Al Wehda - Al Nassr 1-4AFP
Echipa lui Cristiano Ronaldo a reușit să se impună în fața Al Wehda, scor 4-1, iar Cristiano Ronaldo s-a aflat pe lista de marcatori.

Golul marcat de portughez este golul cu numărul 13 în campionatul Arabiei Saudite, în acest sezon.

Ronaldo a profitat de o greșeală a unui fundaș advers și a finalizat cu eleganță din apropierea porții, marcând astfel unul dintre cele mai facile goluri din cariera sa.

A fost al 13-lea gol reușit de portughez în campionat, consolidându-și poziția de lider în topul marcatorilor din Arabia Saudită. Cristiano Ronaldo are 16 goluri marcate în toate competițiile, oferind și 9 assist-uri în cele 17 meciuri jucate în acest sezon. Al-Nassr se află acum pe locul al doilea, cu 31 de puncte, la doar patru în spatele liderului Al-Hilal.

Telles a deschis scorul în minutul 11, iar Al Amri a înscris al doilea gol pentru Al-Nassr până la pauză. Cristiano Ronaldo și-a pus amprenta asupra partidei în minutul 49, pentru 3-0. Chiar dacă Anselmo a înscris golul de onoare al gazdelor în minutul 81, echipa lui Ronaldo, Al-Nassr, a obținut victoria în acest meci.