Cristiano Ronaldo o menține pe Al Nassr în lupta pentru titlu

Cristiano Ronalo o menține pe Al Nassr în lupta pentru titlu
Cristiano Ronalo o menține pe Al Nassr în lupta pentru titluProfimedia
Al Nassr a fost nevoită să revină de la 0-2 pentru a se impune într-un final cu 3-2, în derby-ul de pe teren propriu cu Al Shabab.

Al Nassr - Al Shabab 3-2

Ronaldo și coechipierii săi erau conduși cu 2-0 în minutul 40, după dubla lui Guanca. Talisca a redus din diferență înainte de pauză (min 44), iar în repriza a doua Ghareeb a restabilit egalitatea (min 51). Golul victoriei a fost marcat de Cristiano Ronaldo, în minutul 59. Portughezul a reușit să înscrie grație unui șut plasat la colțul lung.

Statistici meci
Statistici meciFlashscore

Cu această reușită, Ronaldo a ajuns la 14 goluri în doar 15 partide în campionatul saudit.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

În cealaltă partidă a serii, liderul Al Ittihad a trecut la limită de lanterna roșie Al Batin, scor 1-0. Al Ittihad își păstrează avantajul de trei puncte în fața lui Al Nassr, cu două etape înaintea finalului de sezon.