Messi și Suarez o duc pe Inter Miami pe primul loc în MLS

Messi a înscris cu un șut de la distanță
Messi a înscris cu un șut de la distanțăProfimedia
Inter Miami a câștigat cu 3-2 partida cu Sporting Kansas City, din cadrul etapei cu numărul 9 din MLS.

Sporting Kansas City - Inter Miami 2-3

La această partidă au asistat peste 72.000 de spectatori, fiind a patra cea mai mare prezență înregistrată la un meci de fotbal din MLS.

Inter Miami a fost condusă încă din minutul 6, însă Diego Gomez și Messi au întors rezultatul. Gazdele a restabilit egalitatea, însă Luis Suarez a închis tabela în minutul 71.

Victoria o urcă pe Inter Miami provizoriu pe primul loc, la egalitate de puncte cu New York Red Bulls, care are însă un meci mai puțin disputat.

"Să fim pe primul loc în clasament este ceva reconfortant, mai ales acum că ne așteaptă o săptămână lungă", a declarat antrenorul Gerardo "Tata" Martino.