Aleksandar Mitrovic reușește un hattrick, iar Al Hilal învinge categoric Mumbai City

Al Hilal - Mumbai City 6-0
Al Hilal - Mumbai City 6-0AFP
Aleksandar Mitrovic a reușit un hattrick, iar formația saudită a rămas pe prima poziție în Grupa D a Ligii Campionilor Asiei, după ce a învins cu 6-0 pe Mumbai City, luni, la Riyadh.

Fostul atacant al lui Fulham și-a adus echipa în avantaj în minutul 5, înainte de a dubla avantajul la jumătatea reprizei secunde.

În minutul 75 a reușit să înscrie a treia oară, cu o lovitură de cap spectaculoasă.

"Am pierdut cu 6-0, nu pentru asta am venit aici", a declarat mijlocașul olandez al lui Mumbai, Yoell van Nieff.

"Trebuia să fi făcut mai mult atunci când am avut oportunitatea. Nu am reușit să ținem de minge și acesta este cel mai important lucru. Al-Hilal are multă calitate, așa că tot meritul este al lor".

Formația din Saudi Pro League ajunge la șapte puncte din trei meciuri, la egalitate cu Navbahor.