Al Hilal se apropie de sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei

Al Hilal a învins Sepahan
Al Hilal a învins SepahanAFP
Golurile marcate în prelungiri de Aleksandar Mitrovic și Abdullah Al Hamdan au ajutat-o pe Al Hilal să revină din urmă și să învingă cu 3-1 pe Sepahan (Iran), echipă aflată în 10 jucători, marți, la Isfahan, și să fie cu un pas mai aproape de sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei.

Mitrovic a reușit să înscrie în minutul 90+4, iar Al Hamdan a marcat pentru 3-1 trei minute mai târziu.

Ramin Rezaeian a adus gazdele în avantaj în minutul 37, iar Sepaha a intrat în avantaj la pauză. Malcom a reușit să înscrie pentru Al Hilal în minutul 57 al partidei, iar Mitrovic și Hamdan au asigurat victoria echipei.

Cele două formații se întâlnesc din nou la Riad joia viitoare.

În partea vestică a tabloului, Cristiano Ronaldo a marcat singurul gol al victoriei lui Al Nassr împotriva Al Fayha, miercuri, în timp ce Al-Ain din Emiratele Arabe Unite a remizat 0-0 cu Nasaf din Uzbekistan.