Căpitanul lui Dinamo, discurs dur după eșecul de la Galați: ”Nu ai voie!”

Răzvan Patriche, căpitanul lui Dinamo
Răzvan Patriche, căpitanul lui DinamoProfimedia
Dinamo rămâne fără victorie în play-out, după ce câinii au pierdut în prelungiri în ultima etapă cu Oțelul Galați, scor 1-0, trupa lui Dorinel Munteanu reușind să înscrie în prelungiri.

La flash-interviu, Răzvan Patriche, căpitanul lui Dinamo, a vorbit despre șansele câinilor de a se salva de la retrogradare, în contextul în care trupa antrenată de Kopic este penultima în play-out.

”Nu ai voie!”

”Nu știu cine era responsabil, ce s-a întâmplat, dar n-ai voie să iei golul în minutul 93, nu ai voie să fii prins așa descoperit.

Supărați și suporterii, cum suntem și noi. Nu știu cât ne ajuta un egal, dar era un punct în deplasare. Mergem înainte. Nu cred că mai e așa accesibilă salvarea directă, dar luptăm pentru un loc de baraj.

Faza noastră fixă, n-ai voie să iei gol în minutul 93… Ăsta este fotbalul. Nu este nimic pierdut deocamdată. Suntem la mâna noastră, trebuie să ne câștigăm punctele. Ne lipsesc mult suporterii acasă, dar asta este”, a spus Răzvan Patriche.