Coșmar pentru Dinamo, fără victorie în play-out! Oțelul dă lovitura în prelungiri Profimedia
În cel mai recent episod din play-out, Oțelul și-a asigurat cele 3 puncte după o victorie la limită cu Dinamo, 1-0.

Oțelul Galați - Dinamo București 1-0

Câinii conduși de Zeljko Kopic rămân în continuare fără succes în play-out, în aceeași postură fiind și Poli Iași dar și FC U Craiova 1948 după primele 3 etape.

Dinamo rămâne penultima, pe loc direct retrogradabil (15), cu 16 puncte, la 4 lungimi distanță de salvare.

Stats
StatsOpta by Stats Perform

De cealaltă parte, Oțelul lui Dorinel este echipa care arată cea mai bună formă în play-out. Deși nu sunt lideri, dunărenii au maximum de puncte după primele 3 etape.

Deși partida de la Galați se îndrepta către o remiză albă, cele mai notabile evenimente avându-l în prim-plan tot pe portarul Golubovic, care a avut două parade bune la șuturile trimise de Cissoti și Maciel, în vreme ce Abdallah și Politic au fost și ei aproape să înscrie pentru câini, duelul a fost decis în prelungiri de Răzvan Tănasă, care l-a învins în cele din urmă pe Golubovic cu un șut din afara careului.