Andrea Mandorlini, sincer după victoria cu FCU Craiova 1948: ”Nu am avut foarte multă benzină!”

Andrea Mandorlini, antrenorul lui CFR Cluj
Andrea Mandorlini, antrenorul lui CFR ClujProfimedia
CFR Cluj a învins FCU Craiova 1948, scor 2-0, în etapa a 11-a din SuperLiga României.

Ambele goluri au fost marcate în prima repriză a partidei de Mario Camora (minutul 2) și Philip Otele (minutul 26).

La finalul partidei dintre CFR Cluj și FCU Craiova 1948, Andrea Mandorlini s-a declarat mulțumit de rezultat, însă a transmis că elevii săi ar fi putut marca mai multe goluri.

Totuși, tehnicianul italian a transmis că ardelenii nu au avut foarte mult timp la dispoziție să pregătească partida, iar jucătorii erau obosiți după meciul din Cupa României.

Era important să câștigăm în această seară, spun sincer că nu am avut foarte multă benzină. Am avut un singur antrenament săptămâna aceasta, în rest recuperare. Era important rezultatul. Urmează câteva zile în care vom avea puțin timp să lucrăm”, a spus Mandorlini la interviul de după meci.

”Ne-am creat multe ocazii, dar ca intensitate puteam fi mai bine. 2-0 e puțin. Craiova ne-a pus și ea probleme. Bîrligea era supărat că nu a reușit să marcheze, dar a făcut un meci bun. Primul gol e meritul lui, acesta este aportul pe care și l-a adus azi”.

Am fost puțin agitat, vedeam că jucătorii sunt obosiți. Nu îmi place să fiu în afara băncii, trebuie să fiu pe banca de rezerve.

”Trebuie să ne recuperăm, avem nevoie de toți jucătorii înaintea meciului cu Sepsi”, a conchis Andrea Mandorlini.