CFR se impune fără emoții cu FC U Craiova 1948 și rămâne pe urmele lui FCSB

CFR Cluj are patru victorii și un egal pe teren propriu
CFR Cluj are patru victorii și un egal pe teren propriuProfimedia
CFR Cluj a câștigat cu 2-0 partida cu FC U Craiova 1948, contând pentru etapa a 11-a din Superliga României de fotbal.

CFR Cluj - FC U Craiova 1948 2-0

Camora a deschis scorul după mai puțin de două minute disputate, iar Otele a majorat avantajul clujenilor în minutul 26. Luka Juricic, introdus în minutul 60 în locul lui Ciprian Deac, a marcat de două ori, însă de fiecare dată golurile au fost anulate pentru poziții de offside.

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform
Note jucători
Note jucătoriFlashscore

În urma acestei victorii, clujenii ocupă poziția secundă în clasament, cu 22 de puncte, la trei lungimi de liderul FCSB. FC U Craiova 1948 înregistrează al doilea eșec consecutiv în campionat și rămân cu 12 puncte după 11 partide.

Clasament Superliga
Clasament SuperligaFlashscore

În următoarea etapă, CFR Cluj primește vizita lui Sepsi OSK, care trece printr-o pasă proastă având trei înfrângeri consecutive. FC U Craiova 1948 va juca pe teren propriu împotriva lui FC Hermannstadt. Sibienii au o serie de 7 partide fără înfrângere, dintre care șase egaluri.