Rodrygo face dubla și Real Madrid își consolidează poziția de lider în LaLiga

Real Madrid - Bilbao 2-0
Real Madrid - Bilbao 2-0AFP
În etapa cu numărul 30 din LaLiga, Real Madrid se impune fără probleme în fața lui Bilbao.

Real Madrid și-a asigurat ceea ce se poate dovedi a fi o victorie vitală în cursa pentru titlu în LaLiga, după ce, cu două goluri ale lui Rodrygo, a învins Athletic Club cu 2-0. Madrilenii își continuă seria de invincibilitate pe teren propriu.

Rodygo a "rezolvat" meciul rapid, reușind să deschidă scorul în minutul opt al partidei, acesta fiind și rezultatul pauzei, 1-0 pentru trupa lui Ancelotti.

Brazilianul nu s-a oprit aici. Ca să fie sigur de victorie, Rodrygo a făcut dubla în minutul 73, iar Real Madrid își consolidează poziția de lider, cu 72 de puncte, în timp ce Bilbao se află pe locul patru, cu 56 de puncte.