Real Madrid a fost învinsă de Real Sociedad și este în pericol să piardă și poziția secundă

Jucătorii Realului, afectați de rezultat
Jucătorii Realului, afectați de rezultatProfimedia
Real Madrid a fost învinsă cu 2-1 în deplasarea de la Real Sociedad, după ce a evoluat mai bine de 30 de minute în inferioritate numerică.

Campioana Spaniei nu a putut de trece de ocupanta locului patru, Real Sociedad, într-un meci din cadrul a 33-a campionatului spaniol.

Madrilenii au fost învinși cu 2-0, prin golurile marcate de Kubo (47) și Barrenetxea (85), oaspeții evoluând în inferioritate numerică mai bine de 30 de minute după ce Carvajal a văzut al doilea cartonaș galben în minutul 60.

Caseta tehnica a partidei
Caseta tehnica a partideiFlashscore

În urma acestui rezultat, jucătorii lui Ancelotti se află la 14 puncte în urma Barcelonei, iar dacă Atletico Madrid va învinge în această seară, de la ora 23, pe Cadiz, vor pierde și poziția secundă în clasament.

Gazdele de la Sociedad confirmă sezonul excelent prin care trec, bifând cel de-al patrulea meci consecutiv fără înfrângere și apropiindu-se, cel puțin până diseară, la cinci puncte de Atletico Madrid.