Rezultate ECL: Răzvan Lucescu câștigă în prelungiri cu Eintracht / Ferencvaros, aproape de victorie la Fiorentina

Răzvan Lucescu
Răzvan LucescuProfimedia
A doua etapă a grupelor Europa Conference League nu a fost lipsită de rezultate surprinzătoare.

PAOK - Eintracht Frankfurt 2-1

Derby-ul grupei G s-a încheiat cu victoria jucătorilor antrenați Răzvan Lucescu. PAOK a învins Eintracht Frankfurt cu un gol marcat în minutul 90+2.

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

În urma acestui rezultat, PAOK se instalează pe prima poziție a clasamentului, cu punctaj maxim după primele două etape.

Cealaltă partidă a grupei, între Aberdeen și HJK, s-a încheiat indecis, scor 1-1

Clasament
ClasamentFlashscore

În următoarele două runde, grecii vor juca dubla manșă cu scoțienii de la Aberdeen, care au un singur punct.

Fiorentina - Ferencvaros 2-2

Ferencvaros a fost la doar câteva minute de o victorie mare în Italia. Deși au condus cu 2-0, maghiarii au fost egalați în prelungiri, în minutul 90+3.

În urma acestui rezultat de egalitate, Ferencvaros și Gent își împart prima poziție a clasamentului cu câte patru puncte.