PAOK, victorie împotriva echipei care a eliminat Farul din play-off-ul Conference League

Răzvan Lucescu îi dă indicații lui Tomasz Kedziora
Răzvan Lucescu îi dă indicații lui Tomasz KedzioraProfimedia
Echipa antrenată de Răzvan Lucescu, PAOK Salonic, a debutat cu o victorie împotriva finlandezilor de la HJK Helsinki, în deplasare, scor 3-2, în grupa G din Conference League.

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a întâlnit în prima rundă a grupelor Conference League pe HJK Helsinki,  echipa care a eliminat-o pe Farul Constanța în play-off-ul competiției.

PAOK a fost condusă cu 1-0 la pauză, dar elevii lui Răzvan Lucescu au revenit pe tabelă în repriza secundă. Koulierakis a egalat în minutul 55, iar Despodov a înscris al doilea gol al echipei lui Răzvan Lucescu, în minutul 81. A urmat golul de 3-1 reuşit de Brandon, în minutul 90+4. Gazdele au închis tabela prin golul din penalti marcat de Radulovic, în minutul 90+9. În final, PAOK Salonic a învins cu 3-2 în primul meci din grupele Conference League.

HJK-PAOK
HJK-PAOKFlashscore

Partida a fost arbitrată de românul Marian Barbu la centru, iar Sebastian Colțescu a fost asistent. În următoarea rundă, PAOK Salonic va juca pe teren propriu cu Eintracht Frankfurt, iar Helsinki se va deplasa în Scoția pentru duelul cu Aberdeen.