Monchengladbach a marcat în ultimul minut de prelungiri și a învins-o pe Wolfsburg în Cupa Germaniei

Moritz Nicolas de la Moenchengladbach sărbătorește după ce Manu Kone a marcat golul lorReuters
Borussia Monchengladbach a trecut cu 1-0 de VfL Wolfsburg cu un gol marți, în ultimul minut de prelungiri, prin Manu Kone (22 ani), și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Germaniei.

Monchengladbach a dat lovitura la pauză, Kone înscriind cu capul la bara a doua după o acțiune rapidă la capătul unui meci care a avut puține momente importante pe parcursul celor 90 de minute.

Wolfsburg a ratat două ocazii de aur în repriza a doua, prin Jonas Wind, pentru a smulge o victorie târzie.