Tunarii de România, aproape de victorie cu Universitatea Craiova! Oltenii egalează în final

Universitatea Craiova a încheiat cu o remiză pe terenul lui CS Tunari, 1-1
Universitatea Craiova a încheiat cu o remiză pe terenul lui CS Tunari, 1-1Facebook / Universitatea Craiova
Universitatea Craiova a fost aproape să producă prima surpriză din această ediție a Cupei României, după ce oltenii au fost conduși vreme de 45 de minute de divizionara secundă CS Tunari. Un gol norocos înscris de Markovic în minutele de final a stabilit în cele din urmă doar un rezultat de egalitate.

Tunari - Universitatea Craiova 1-1

Un deznodământ neașteptat din această ediție a Cupei României s-a produs în Grupa D, acolo unde Universitatea a remizat cu CS Tunari, echipă care ocupă penultima poziție în Liga a 2-a.

Pe un teren dificil în Ilfov, Corneliu Papură a odihnit pentru acest duel mai mulți titulari, printre care vedetele Alex Mitriță și Andrei Ivan.

Eroul Tunariului a fost Paul Mitrică, mijlocașul reușind să deschidă scorul imediat după pauză, în urma unei mari greșeli comisă de Badelj în apărare.

Echipa din Bănie a forțat egalarea, cea mai mare ocazie fiind semnată de Roguljic, portarul Moroz reușind să rețină mingea chiar pe linia dintre buturi.

În minutul 90, oltenii au beneficiat de o lovitură liberă din marginea careului, în urma căreia au restabilit egalitatea, după ce mingea șutată de Kurtic l-a șters pe Markovic și s-a oprit în poarta gazdelor.