Atletico Madrid învinge Real Madrid și se califică în sferturile de finală ale Cupei del Rey

Atletico Madrid învinge Real Madrid
Atletico Madrid învinge Real MadridReuters
Antoine Griezmann și Rodrigo Riquelme au marcat în prelungiri și i-au adus echipei Atletico Madrid o victorie cu 4-2 în derby-ul cu Real Madrid. Astfel, echipa pregătită de Diego Simeone ajunge în sferturile de finală ale Copa del Rey.

Extrema lui Atletico, Samuel Lino, a deschis scorul pentru gazde pe contraatac în minutul 39, dar portarul Jan Oblak a greșit încercând să respingă o lovitură liberă executată de Luka Modric și a trimis mingea în propria poartă chiar înainte de pauză.

Alvaro Morata a adus-o din nou pe Atleti în avantaj în minutul 57, dar Joselu a marcat cu capul în finalul partidei, ducând meciul în prelungiri.

Griezmann a făcut o magie în minutul 100 și a marcat cu o lovitură genială din apropiere, iar Riquelme a asigurat victoria în minutul 119.