Live Blog Cupa României: Oțelul Galați trece de Univ. Craiova după prelungiri

Live Blog Cupa României
Live Blog Cupa RomânieiAgerpres
S-a stabilit cele patru echipe calificate în semifinalele Cupei României.

Univ. Craiova - Oțelul Galați 0-1

Partida dintre Universitatea Craiova și Oțelul este al doilea sfert de finală care a fost decis după prelungiri. Cele două echipe nu au reușit să înscrie în primele 90 de minute, iar meciul a intrat în prelungiri, unde gălățenii au dat lovitura.

În minutul 114, Lameira a fost găsit perfect în centrul careului, de unde l-a învins pe Lazar. Acesta este primul gol marcat de portughezul Lameira în tricoul gălățenilor.

În semifinale, Oțelul Galați o va înfrunta pe Universitatea Cluj. În cealaltă semifinală se vor întâlni Corvinul Hunedoara și FC Voluntari.

U Cluj - Hermannstadt 1-0

Clujenii au înscris golul victoriei în minutul 90+3, prin Federico Anselmo.

U Cluj va juca în semifinale cu câștigătoarea partidei dintre Univ. Craiova și Oțelul Galați. Detalii aici.

FCU Craiova 1948 - FC Voluntari 0-0 (2-4) d. pen.

FC Voluntari a avansat în semifinale, unde va întâlni Corvinul Hunedoara, care a trecut de CFR Cluj. Detalii aici.

12:44 - Dorinel Munteanu, înainte de meciul din Cupă: "Suntem pregătiți şi pentru penalty-uri". Citește aici detalii.

12:32 - Ivailo Petev, Univ. Craiova: "Trebuie să fim inteligenți şi să ne continuăm drumul în Cupă". Citește aici detalii.

Miercuri, de la 18:00, U Craiova 1948 întâlnește FC Voluntari, iar "U" Cluj joacă împotriva FC Hermannstadt, de la 21:00. Partidele pot fi urmărite pe Flashscore!

Program Cupa României
Program Cupa RomânieiFlashscore

2 aprilie

Mutu, după umilința din Cupă de la Hunedoara: ”Am fost penibili! Mă gândesc dacă voi continua”. Citește aici detalii.

Primul șoc în Cupa României! CFR-ul lui Mutu, umilit de Corvinul din Liga a 2-a. Citește aici detalii.