Calificare și un nou gol înscris de Drăguș! Succes în Cupa Turciei pentru ȘumudicăTwitter / Gaziantep FK
Gaziantep s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Turciei, după ce a trecut cu 4-0 de Efeler 09, echipă care activează în liga a 3-a.

Gaziantep - Efeler 09 4-0

Gazdele și-au făcut un meci ușor încă din primele 5 minute, când Gaziantep a beneficiat de un penalty transformat de Markovic

Chiar în prelungirile primei reprize, Karakas a dublat avantajul pentru trupa lui Marius Șumudică.

În partea secundă a ieșit la rampă Denis Drăguș, care arată că se simte din ce în ce mai bine în Turcia. Atacantul român a dus la bun sfârșit o acțiune pe cont propriu în flancul drept și a punctat pentru 3-0. A fost a treia reușită pentru Drăguș în acest sezon în toate competițiile.

Tabela a fost închisă în minutul 77 prin Riascos.

În faza optimilor, Gaziantep se va duela pentru un loc în sferturi cu formația din liga secundă Kastamonuspor.