Denis Drăguș a marcat din nou sub comanda lui Marius Șumudică

Denis Drăguș a marcat al doilea său gol în Turcia
Denis Drăguș a marcat al doilea său gol în TurciaGaziantep
Echipa antrenată de Marius Șumudică, Gaziantep, a câștigat a doua partidă consecutivă în Turcia.

Samsunspor - Gaziantep 1-2

Marius Șumudică i-a trimis pe teren, din primul minut, pe Denis Drăguș și Alexandru Maxim, în timp ce între buturi s-a aflat Florin Niță

Denis Drăguș a deschis scorul în minutul 4, acesta fiind al doilea său gol consecutiv în Turcia, după ce a marcat și în etapa precedentă în victoria 2-0 contra Istanbulspor.

În minutul 17, Jevtovic a majorat scorul pentru Gaziantep. Singurul gol al gazdelor a fost marcat în minutul 90+3, din penalty.

Denis Drăguș a primit cartonașul galben în minutul 34, iar în minutul 72 a fost înlocuit cu Lazar Markovic. În minutul 80, a fost înlocuit și Maxim.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

În urma acestei victorii, Gaziantep a adunat 6 puncte în șapte etape. Acesta este însă doar a treia partidă sub comanda lui Marius Șumudică.