Cupa Italiei: Boloca a marcat în prelungiri pentru Sassuolo, însă echipa sa a fost eliminată

Daniel Boloca a înscris golul de onoare pentru Sassuolo în minutul 90+5
Daniel Boloca a înscris golul de onoare pentru Sassuolo în minutul 90+5Profimedia
Atalanta și Sassuolo s-au întâlnit marți seară în optimile Coppa Italia.

Atalanta - Sassuolo 3-1

A fost un meci câștigat fără prea mari emoții de gazde, care în minutul 71 conduceau cu scorul de 3-0.

Boloca a intrat pe teren în min. 75 şi a închis tabela, în min. 90+5. Acesta este al doilea gol al mijlocaşului în actualul sezon, primul fiind reuşit în Serie A, în octombrie, cu Bologna (1-1).

Pentru Atalanta au înscris belgianul Charles De Ketelaere (24, 63) şi rusul Aleksei Mirancuk (71).

În sferturile de finală, Atalanta o va înfrunta pe AC Milan, în deplasare, pe 9 ianuarie.