Meci nebun la Stuttgart. Două goluri marcate în minutele de prelungiri i-au adus doar o remiză lui Dortmund

Haller a deschis scorul pentru Dormund
Haller a deschis scorul pentru DormundAFP
Bayern Munchen s-a împiedicat pe teren propriu de Hoffenheim în etapa a 28-a din Bundeliga, dar Dortmund nu a reușit să profite de rezultat astfel că distanța dintre cele două echipe rămâne la două puncte.

Bayern Munchen - Hoffenheim 1-1

Bavarezii au produs surpriza acestei runde după ce nu au reușit să treacă de ocupanta locului 14 din Bundesliga, semn că eșecul de pe Etihad a lăsat încă urme.

Gazdele puteau câștiga spre final, dar golul lui Pavard, care a semnat și prima reușită a lui Bayern în acest joc, a fost anulat pe motiv de offside după intervenția VAR.

Statistica meciului
Statistica meciuluiOpta by Stats Perform

Mane nu a fost folosit în acest joc, după altercația avută în vestiar la finalul partidei de Champions League cu Sane. Internaționalul german a evoluat, în schimb, primele 60 de minute.

Stuttgard - Borussia Dortmund 3-3

Meciul nebun pe Neckarstadion, unde Dortmund a ratat o șansă uriașă de a profita de egalul lui Bayern și de a trece pe primul loc în clasament.

Deși au condus cu 2-0 și 3-2, băieții lui Terzic au fost egalați în minutul 97, cu toate că au evoluat mai bine de 50 de minute cu un om în plus.

Leipzig - Augsburg 3-2

Când doi se bat, al treilea câștigă. Echipa din estul Germaniei și-a luat punctele de pe teren propriu și s-a apropiat la șase puncte de Dortmund în Bundesliga.

Werner și Kampl au fost în mare formă pentru RasenBallsport, cei doi reușind împreună trei goluri și două pase decisive.

Koln - Mainz 1-1

Mainz a bifat cel de-al nouălea meci consecutiv fără înfrângere și rămâne o candidată importantă la lupta pentru Cupele Europene.