Leverkusen își salvează seria de invincibilitate în ultimul moment pe terenul lui Dortmund

Stanisic a marcat golul egalizator la Dortmund
Stanisic a marcat golul egalizator la DortmundAFP
Borussia Dortmund a crezut că a obținut o victorie prețioasă în cursa pentru Liga Campionilor, când a intrat în avantaj, 1-0, în minutele de prelungire ale partidei cu campioana Bayer Leverkusen.

Echipa lui Xabi Alonso a făcut, însă, din nou o minune de ultim moment și a restabilit egalitatea în minutul 90+7.

Fullkrug a deschis scorul pentru gazde în minutul 81, pentru ca Stanisic să semneze reușita care a prelungit la 45 de meciuri serie de meciuri fără înfrângere a lui Leverkusen în acest sezon.

Statistica partidei
Statistica partideiOpta by Stats Perform

După acest rezultat, Borussia rămâne la două puncte (57p) în spatele ocupantei locului 4, RB Leipzig (59p), pierzând astfel un tempo în lupta pentru Liga Campionilor.

Cele două se vor întâlni în meci direct la Leipzig pe 27 aprilie.