Golul lui Ronaldo o duce pe Al Nassr în finala Cupei Campionilor Cluburilor Arabe

Cristiano Ronaldo a punctat din penalty în minutul 75
Cristiano Ronaldo a punctat din penalty în minutul 75AFP
Al Nassr s-a calificat în finala Cupei Campionilor Cluburilor Arabe, după ce a învins-o cu 1-0 pe Al Shorta.

Campioana Irakului, Al Shorta, a fost învinsă la limită de vicecampioana Arabiei Saudite, Al Nassr, grație unui penalty transformat de Cristiano Ronaldo în minutul 75 al întâlnirii.

Al Shorta - Al Nassr 0-1

Alex Telles, Marcelo Brozovic, Sadio Mane și Seko Fofana, noile achiziții ale saudiților din această vară, au făcut parte din primul 11 trimis în teren de tehnicianul portughez Luis Castro. Bineînțeles, în faza de atac, Al-Nassr a început cu Cristiano Ronaldo și Anderson Talisca.

Cu toate astea, vicecampioana Arabiei Saudite a câștigat la limită duelul cu Al Shorta. În prima repriză, Ronaldo a înscris în minutul 31, însă reușita a fost anulată de VAR pentru o poziție de offside.

În finala Cupei Campionilor Cluburilor Arabe, Al Nassr o va întâlni pe câștigătoarea din semifinala Al Hilal - Al Shabab.