Cristiano Ronaldo a marcat primul gol din acest sezon pentru Al-Nassr

Cristiano Ronaldo
Cristiano RonaldoAFP
Atacantul portughez Cristiano Ronaldo a marcat primul său gol din acest sezon, în partida câștigată de echipa sa, Al-Nassr, cu scorul de 4-1, în fața formației tunisiene Monastir,, în Cupa Arabă a Cluburilor Campioane la fotbal.

Monastir - Al-Nassr 1-4

Brazilianul Anderson Talisca a deschis scorul în finalul primei reprize a întâlnirii derulate pe stadionul Regele Fahd din Riad (42), oaspeții restabilind egalitatea în minutul 66, prin Ali Lajami (66). Cristiano Ronaldo i-a readus pe saudiți în avantaj în minutul 74, când a înscris al 143-lea său gol cu capul, un record pentru fotbalul mondial, potrivit cotidianului Daily Mail.

Gazdele au mai înscris încă două goluri în finalul jocului, prin rezervele Abdulaziz Al Aliwa (88) și Abdulalah Al Amri (90).

Al-Nassr ocupă primul loc în Grupa C din Arab Club Champions Cup, la egalitate de puncte cu Al-Shabab, cealaltă echipă saudită din această grupă, cu care a terminat la egalitate în meciul de debut în această competiție, disputat luna trecută (0-0).