Dinamo a pierdut cu Magdeburg (33-34) și va avea un duel de foc în optimile Ligii CampionilorProfimedia
Dinamo București a pierdut ultimul meci din grupele Ligii Campionilor, 33-34 în deplasarea de la Magdeburg, și a terminat pe locul cinci în clasament.

Magdeburg - Dinamo 34-33

Gazdele nu aveau niciun obiectiv în această partidă, fiind direct calificate în sferturi de pe locul al doilea în grupă.

Formația germană a condus o mare parte a partidei, dar fără să domine autoritar. La pauză, Magdeburg conducea la două goluri diferență, 19-17, și după ce a reușit să se desprindă și la cinci goluri în partea a doua, s-a văzut egalată înspre finalul partidei.

Germanii și-au păstrat, însă, cumpătul și au reușit în cele din urmă să se impună la limită, 34-33.

În optimi, Dinamo va întâlni puternica echipă Kiel, germanii fiind tripli câștigători de Champions League.

Meciul tur Dinamo - Kiel se va juca pe 22 sau 23 martie, la București, în Sala Polivalentă, iar returul va fi peste o săptămână.

Celelalte dueluri din play-off sunt Pick Szeged - Telekom Veszprem, Orlen Wisla Plock - HBC Nantes și Aalborg Handbold - GOG Gudme.

Direct în sferturi s-au calificat PSG, Magdeburg, respectiv Barcelona și Industria Kielce.