Curse motociclete
În clasamentul Campionatului Mondial, lider este spaniolul Jorge Martin
Italianul Francesco Bagnaia (Ducati), învingător în MP al Spaniei

Vinales, de la Aprilia, câștigă un Mare Premiu al Americilor plin de evenimente

Fabio Quartararo, campionul mondial de MotoGP din 2021, și-a prelungit contractul cu Yamaha

E oficial! Liberty Media, proprietarul Formulei 1, a anunțat preluarea MotoGP

Jorge Martin câștigă GP-ul Portugaliei, iar debutantul Pedro Acosta obține primul podium

Viñales câștigă prima sa cursă Sprint în Portugalia datorită greșelii lui Bagnaia

Al doilea pole din carieră pentru Bastianini la Portimao, primul cu Ducati

Tânărul spaniol Fermin Aldeguer va concura în MotoGP din 2025 cu Ducati

Martin a obținut pole position în Qatar MotoGP, iar Bagnaia s-a clasat pe linia a doua

Francesco Bagnaia şi-a prelungit contractul cu Ducati. Campionul vrea a treia coroană

Marele Premiu MotoGP al Argentinei, anulat din cauza situației politice din țară

Chilianul Jose Ignacio Cornejo a câştigat etapa a doua a Raliului Dakar 2024. Românul Gyenes, locul 33

Ross Branch a câştigat prima etapă a Raliului Dakar 2024; Românul Emanuel Gyenes, pe locul 38

Fabio Di Giannantonio a câştigat Marele Premiu al Qatarului

Viva Las Vegas! Max Verstappen a câştigat al 18-a Mare Premiu al sezonului

Italianul Enea Bastianini a câştigat Marele Premiu al Malaeziei

Marele Premiu al Malaeziei: Spaniolul Alex Marquez, învingător în cursa de sprint de la Sepang

Martin câștigă cursa Moto GP din Thailanda și reduce avansul lui Bagnaia în campionat

Martin Jorge câștigă al cincilea sprint consecutiv, în Marele Premiu al Thailandei

Cursa de sprint de la GP-ul Australiei, anulată din cauza condițiilor meteorologice

Johann Zarco a câștigat MotoGP-ul australian în fața liderului campionatului, Francesco Bagnaia

Jorge Martin a câștigat cursa de sprint din Indonezia și este noul lider al Campionatului Mondial

OFICIAL. Marc Marquez se va despărți de Honda la finalul sezonului

Echipa fostului campion mondial Mario Andretti ar putea fi primită în Formula 1

Max Verstappen câștigă marele premiu al Japoniei și Red Bull e campionă la constructori