Cupa Angliei: Leicester, Leeds și Southampton merg mai departe. Fulham doar egal cu Sunderland

Sunderland a reușit o remiză pe terenul lui Fulham în Cupa Angliei
Sunderland a reușit o remiză pe terenul lui Fulham în Cupa AnglieiAFP
Fulham a avut nevoie de o verificare VAR pentru a obține o remiză contra lui Sunderland în meciurile de după-amiază din Cupa Angliei. În alte partide disputate sâmbătă, Leeds, Leicester și Southampton s-au calificat în runda următoare.

Un moment de geniu individual al lui Tom Cairney a salvat remiza pentru Fulham în duelul cu formația de ligă secundă Sunderland din turul al patrulea al Cupei Angliei, stabilind o rejucare pe Stadium of Light.

Pentru oaspeți Clarke a deschis scorul în minutul 6.

Într-o altă partidă disputată la prânz, Leicester s-a impus pe terenul lui Walsall prin golul reușit de Iheanacho în minutul 68. Tielemans a ratat un penalty în debutul reprizei secunde.

Leeds s-a impus fără probleme în deplasare cu Accrington Stanley. Harrison (23), Firpo (66) și Sinisterra (68) au deschis un avantaj de trei goluri pentru formația din Premier League, înainte ca Adekoya (81) să stabilească scorul final.

O altă formație de primă ligă care s-a calificat în runda următoare a Cupei Angliei este Southampton. Ultima clasată din Premier League a câștigat cu 2-1 pe teren propriu în fața celor de la Blackpool.

Vezi pe platforma Flashscore toate rezultatele din a patra rundă a Cupei Angliei!