Cristiano Ronaldo, din nou decisiv în succesul care o face lider pe Al-Nassr

Cristiano Ronaldo (38 de ani) a oferit 2 pase decisive în ultima victorie obținută de Al-Nassr în campionatAFP
Al-Nassr a obținut al doilea succes consecutiv în campionat, după victoria de acasă cu Al-Taawon, scor 2-1.

Statistici Al-Nassr - Al-Taawon 2-1

Cristiano Ronaldo a făcut un nou meci bun pentru Al-Nassr, după ce în etapa precedentă a reușit să înscrie 4 goluri.

În partida cu Al-Taawon, golurile nu s-au mai lipit de superstarul portughez. În schimb, atacantul a oferit două pase decisive pentru colegii săi.

În minutul 17 al confruntării din etapa cu numărul 17, Ronaldo a oferit o pasă superbă în adâncime pentru Ghareeb, lăsându-l singur cu portarul advers. Extrema din Arabia Saudită a înscris pentru 1-0, stabilind scorul primei reprize.

Imediat după reluarea jocului, oaspeții au reușit să marcheze golul egalizator în minutul 47. Al-Taawon a avut apoi un gol anulat, după ce Tawamba a fost semnalizat în poziție de ofsaid.

În finalul meciului, Ronaldo a fost din nou decisiv în fața porții, deviind balonul pentru Madu, care a transformat cu ușurință dintr-o poziție favorabilă.

Cei de la Al-Taawon au cerut ofsaid la cel de-al doilea gol înscris de Al-Nassr, însă asistenții VAR au confirmat faptul că Ronaldo se afla într-o poziție corectă.

Victoria o duce pe Al-Nassr pe primul loc în campionatul saudit pentru moment, cu 40 de puncte adunate în 17 etape.

În următorul meci de campionat, Ronaldo și compania vor face deplasarea la Damac, pe 25 februarie.