Al-Nassr, victorie în fața echipei lui Stanciu și Contra. Cristiano Ronaldo a jucat doar jumătate de oră

Laporte vs.Nkoudou
Laporte vs.NkoudouAFP
Al Nassr a învins-o în deplasare pe Damac cu 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat de Laporte în prelungirile partidei.

Aymeric Laporte a salvat-o pe Al Nassr în ultimele secunde.

Spaniolul a marcat în minutul 90+1 din pasa lui Marcelo Brozovic.

Cristiano Ronaldo a fost menajat după ce a marcat hat-trick-uri consecutive în victoriile anterioare ale lui Al Nassr

Portughezul este acum tot mai aproape de titlul de golgheter în Arabia Saudită - are 29 de goluri fața de cele 22 marcate de Mitrovic de la Al Hilal.

Fostul star de la Liverpool și Bayern Munchen, Sadio Mane, a rămas și el pe banca de rezerve înaintea viitoarei semifinale a Supercupei Arabia Saudite a lui Al Nassr împotriva liderului din Arabia Saudită, Al Hilal.

Totuși, antrenor portughez Luis Castro a fost nevoit să forțeze și l-a introdus pe teren pe Ronaldo în minutul 66.

Superstarul portughez a ratat o ocazie în minutul 85.

Linia defensivă a lui Contra, condusă de 3 algerieni a rezista excelent până în minutul 91. Fostul campion al Angliei cu Manchester City, Laporte a marcat golul victoriei cu largul concurs al portarului Zeghba.

La gazde, Nicolae Stanciu a fost schimbat în minutul 89.

Contra mulțumit de strategie, dezamăgit de rezultat

Antrenorul lui Damac, Cosmin Contra a reușit să neutralizeze vedetele lui Al Nassr timp de 90 de minute.

Echipa lui Ronaldo a avut doar 3 șuturi pe poartă, ultimele două, în prelungiri.

Totuși rezultatul a fost negativ ăn final, iar Damac este în cădere liberă după 4 meciuri fără victorie.

Contra a avut o cădere nervoasă la finalul meciului pierdut, în prelungiri, cu Al Nassr.