Accidentarea lui Toney ”nu e gravă” și ar putea juca împotriva lui Liverpool

Ivan Toney a reușit 12 goluri și 3 pase de gol în acest sezon
Ivan Toney a reușit 12 goluri și 3 pase de gol în acest sezonProfimedia
Atacantul lui Brentford, Ivan Toney, este apt pentru meciul de luni din Premier League, acasă cu Liverpool, după ce managerul Thomas Frank a declarat că accidentarea sa "nu este gravă".

Toney a marcat un gol și a dat o pasă decisivă în victoria de vineri a lui Brentford cu 2-0 pe terenul lui West Ham United, dar jucătorul de 26 de ani a fost scos pe targă în minutele de prelungire, după ce a acuzat o accidentare la genunchi.

"Nu este nimic în neregulă cu genunchiul său. Fără a intra prea mult în detalii, este ceva cu mușchiul", a declarat Frank la o conferință de presă duminică.

"El ar putea fi potențial disponibil pentru mâine".

Toney a fost în formă maximă pentru Brentford în acest sezon, cu 12 goluri și trei pase de gol în 16 meciuri de campionat.

Brentford este pe locul 10 în campionat cu 23 de puncte după 17 meciuri.