Liverpool trece de Leicester cu două autogoluri marcate de Faes

Faes a înscris de două ori în propria poartă
Faes a înscris de două ori în propria poartăAFP
Liverpool a obținut a patra victorie consecutivă în Premier League, după ce s-a impus cu 2-1 în fața lui Leicester City.

Statistici Liverpool - Leiceister 2-1

Liverpool a primit vizita echipei Leicester, care se zbate la mijlocul clasamentului, fiind mai aproape de locurile retrogradabile decât de top 5. Oaspeții au deschis scorul rapid, în minutul patru, după de 40 de metri finalizată de Dewsbury-Hall

Cormoranii au reușit să întoarcă scorul până la pauză grație lui Faes. Fundașul ghinionist a lui Leicester și-a trimis mingea în propria poartă de două ori, în minutele 38 și 45.

Oamenii lui Klopp au fost aproape să își extindă avantajul în repriza secundă, însă Henderson, Mohamed Salah și Núñez au avut o serie de ratări inexplicabile.

Cu acest rezultat, Liverpool urcă pe locul șase în clasamentul Premier League, la doar două puncte de Manchester United, care ocupă locul cinci. Leicester, între timp, continuă să lâncezească la mijlocul clasamentului și trebuie să fie atentă să nu se lase atrasă în lupta pentru retrogradare.

Flashscore Omul meciului: Virgil van Dijk (Liverpool)