Victorie fără emoții obținută de Napoli în fața lui Cremonese

Kvaratskhelia, Osimhen și Elmas au înscris pentru Napoli
Kvaratskhelia, Osimhen și Elmas au înscris pentru NapoliOpta by Stats Perform/Profimedia
Napoli s-a impus pe stadionul Diego Armando Maradona cu scorul de 3-0 în fața lui Cremonese, ultima clasată în Serie A, în cadrul etapei cu numărul 22.

Statistici Napoli - Cremonese 3-0

Napoli s-a impus fără probleme în fața lui Cremonese cu 3-0 pe Stadio Diego Armando Maradona.

În urma acestui rezultat, oaspeții continuă să caute prima victorie în Serie A din acest sezon, în timp ce trupa lui Spalletti are un avans de 16 puncte față de locul 2, Inter.

Deschiderea scorului a venit în minutul 22, prin Khvicha Kvaratskhelia, la o fază care a devenit deja extrem de familiară pentru fanii napoletani. Georgianul a preluat elegant balonul în flancul stâng, a depășit un atacant și a trimis mingea în colțul lung al porții lui Carnesecchi.

Cinci minute mai târziu, Kvara a fost aproape să realizeze dubla, după ce lovitura sa de cap a trecut puțin pe lângă poartă, în urma unei centrări venite de la Giovanni Di Lorenzo.

Golgheterul Victor Osimhen a dublat avantajul după pauză, în minutul 65, ajungând la a șasea partidă consecutivă în care marchează pentru Napoli.

Intrat în ultimele 20 de minute ale partidei, Eljif Elmas a stabilit scorul final în urma unei execuții care l-a învins pe portarul oaspeților.

Napoli și-a extins seria de victorii în SA la șase meciuri, ajungând la 16 puncte în fruntea clasamentului.

Omul meciului desemnat de Flashscore: Khvicha Kvaratskhelia (SSC Napoli)