Tennis Tracker: Swiatek s-a calificat în optimi, Sakkari, în sferturi. Sorana Cîrstea vs. Collins / Zverev și De Minaur, în optimi

Tennis Tracker
Tennis TrackerProfimedia
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

22:20 - Australianul Alex De Minaur (10 ATP) s-a calificat în optimile de la Miami după ce l-a învins pe Jan-Lennard Struff (25 ATP), scor 7-6 (7/3), 6-4. În optimi, De Minaur îl va întâlni pe maghiarul Fabian Marozsan (54 ATP).

20:05 - Alexander Zverev (5 ATP) a trecut de Christoper Eubanks într-o oră 41 de minute, scor 7-6 (7/4), 6-3. Germanul va juca în optimile de la Miami împotriva lui Karen Khachanov (16 ATP).

20:00 - Perechea româno-georgiană Monica Niculescu/Oksana Kalaşnikova a fost învins de cuplul american Sofia Kenin/Bethanie Mattek-Sands, cu 6-3, 6-4, în optimile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de tenis WTA 1.000 de la Miami.

18:58 - Iga Swiatek s-a calificat în optimile de finală de la Miami Open. Poloneza, numărul 1 mondial, a eliminta-o în trei seturi pe Linda Noskova (31 WTA), scor 6-7 (7/9), 6-4, 6-4.

18:55 - Maria Sakkari s-a calificat în sferturile de finală, după ce adversara ei s-a retras înaintea partidei. Detalii aici.

18:45 - Daniil Medvedev (4 ATP) l-a eliminat în optimile de la Miami pe Cameron Norrie (31 ATP), cu scorul 7-5, 6-1

17:40 - Halep nu va participa la turneul de la Charleston și are șanse mici să se califice la Jocurile Olimpice. Detalii aici.

17:00 - Simona Halep, răspuns acid pentru Wozniacki la revenirea în țară: ”Să i se traducă!Detalii aici.

10:06 - Cîrstea şi Collins s-au întâlnit o singură dată în circuit, iar americanca a ieșit învingătoare. Citește aici detalii.

07:10 - Contre între Sorana Cîrstea și Daria Kasatkina: "Ești frustrat când pierzi asemenea avantaj". Citește aici detalii.

06:30 - Swiatek - Noskova 6(7) - 7(9), 6-4, 6-4

06:00 - Collins trece de Avanesyan, scor 6-1, 6-2 și o va înfrunta pe Sorana Cîrstea.

05:30 - Norrie vs. Medvedev 5-7, 1-6

05:00 - Ruud vs. Fokina 6-3, 6-4