Tennis Tracker: Ana Bogdan, învinsă în primul tur la Indian Wells/Alcaraz, în grafic

Tennis Tracker: Carlos Alcaraz
Tennis Tracker: Carlos AlcarazProfimedia
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

08:00 - WTA INDIAN WELLS - Surpriză mare: Ons Jabeur, a șasea favorită, a fost eliminată din turneu după o înfrângere cu 6-4, 6-4 în fața americancei Katie Volynets.

În schimb, Beatriz Haddad Maia, Jasmine Paolini și Anna Kalinskaya  au trecut în turul următor.

06:30 - ATP INDIAN WELLS - Carlos Alcaraz a început mai greu turneul american, pierzând primul set la mare luptă cu italianul Matteo Arnaldi.

Spaniolul a trecut apoi rapid în turul următor cu 6-7, 6-0, 6-1

04:00 - WTA INDIAN WELLS -  Noi rezultate finale de la Indian Wells: Caroline Wozniacki (33 de ani) și Marta Kostyuk (21 de ani) au ajuns în turul următor, în timp ce americanca Sofia Kenin a fost eliminată.

02:20 - ATP INDIAN WELLS - Grecul Stefanos Tsitsipas este în turul următor, după ce l-a depășit cu 6-3, 6-2 pe Lucas Pouille.

02:00 - WTA INDIAN WELLS - Ana Bogdan a pierdut la mare luptă partida din primul tur cu cu tânăra Diana Shnaider, 74, WTA , scor 7-5, 6-7, 3-6, după aproape 3 ore de joc.

01:30 - WTA INDIAN WELLS - Elena Rybakina, campioana în exercițiu, a fost nevoită să se retragă din turneu din cauza unor probleme intestinale.

Ea făcea parte dintre favoritele turneului după victoria sa de anul trecut din finală contra belarusei Aryna Sabalenka.

01:00 - WTA INDIAN WELLS - Numărul unu mondial, Iga Swiatek  a trecut de americanca Danielle Collins cu 6-3, 6-0. Un start lejer pentru poloneză.

00:00 - WTA INDIAN WELLS - Jelena Ostapenko a condus cu 1-0 la seturi și cu 2-0 în setul secund, dar a fost în final depășită de nemțoaica de 36 de ani Angelique Kerber care a câștigat cu 6-7, 6-3,6-3