Tennis Tracker: Iga Swiatek a câştigat în premieră Turneul Campioanelor / Humbert vs. Thiem

Cele mai importante știri din tenis
Cele mai importante știri din tenisAFP
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

14:47 - Slovenia a câștigat meciul din Cupa Billie Jean King cu Australia, grație victoriei lui Tamara Zidansek (25 ani) cu 6-1, 6-4 în fața lui Daria Saville (29 ani).

13:45 - Sezonul WTA s-a încheiat, dar mai sunt câteva meciuri de tenis feminin de jucat, cu finala Cupei Billie Jean King, care începe astăzi.

Primul meci al probei pe echipe este Australia vs Slovenia, Kaja Juvan (22 de ani) câștigând în această dimineață cu 6-4, 6-1 în fața lui Ajla Tomljanovic (30 de ani).

09:00 - Jucătoarea poloneză de tenis Iga Swiatek a câştigat în premieră Turneul Campioanelor (WTA Finals), după ce a învins-o fără drept de apel în finală, cu 6-1, 6-0, pe americanca Jessica Pegula, luni, la Cancun (Mexic). Citește detalii aici.

06:30 - CHALLENGER MASCULIN - SIMPLU, Helsinki (Finlanda), suprafață dură (sală): Belluci vs. Molcan (13:00), Novak vs. Nagal (14:30), De Loore vs. Ruusuvuori (17:30).

06:00 - ATP - SIMPLU, Metz (Franţa), suprafață dură (sală): Seyboth Wild vs. Fognini (15:00), Altmaier vs. Valkusz (15:30), Mayot vs. Barrere (16:30), Shelbayh vs. Gaston (17:00), Humbert vs. Thiem (19:00), Lestienne vs. Khachanov (20:30).