Tennis Tracker: Jannik Sinner este campionul de la AO 2024! Italianul l-a învins pe Medvedev

Tennis Tracker:
Tennis Tracker: Reuters
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

14:30 - ATP AUSTRALIAN OPEN - Jannik Sinner este noul campion de la Australian Open după ce s-a impus în cinci seturi în fața rusului Daniil Medvedev, scor 3-6, 3-6, 6-4, 6-4, 6-3.

Este primul titlu de Mare Șlem din carieră al italianului. Toate detaliile aici

13:50 - ATP AUSTRALIAN OPEN - Finală epică la Melbourne! Italianul Sinner devine favorit la cîștigarea Australian Open, după ce fusese condus de Medvedev cu 2-0 la seturi.

Rusul câștigase lejer primele două seturi cu 6-3, 6-3.

13:00 - ATP AUSTRALIAN OPEN - Jannik Sinner și-a adus aminte că tocmai l-a învins pe liderul mondial Novak Djokovic și a revenit în finala de la AO, câștigând setul 3 în fața lui Medvedev.

12:12 - ATP AUSTRALIAN OPEN - Rusul Medvedev se îndreaptă către o victorie nesperat de ușoară în fața tânărului italian Jannik Sinner.

Setul al doilea a avut același istoric ca primul, scor 6-3 pentru rusul de pe locul 3 ATP.

11:15 - ATP AUSTRALIAN OPEN - Daniil Medvedev s-a dezlănțuit în finala de la Melbourne și a câștigat lejer primul set împotriva italianului Jannik Sinner cu 6-3, după doar 36 de minute.

Rusul a făcut diferența cu ajutorul serviciului și a jocului său solid de pe linia din spate a  terenului.

14-5 e scorul la loviturile câștigătoare pentru Medvedev după primul set.

09:30 - WTA DUBLU - Su-Wei Hsieh și Elise Mertens sunt campioane la dublu feminin la Australian Open 2024.

Cele două au triumfat în partida împotriva perechii Lyudmyla Kichenok / Jelena Ostapenko, de care au trecut în două seturi, scor 6-1, 7-5, după o oră și 33 de minute.

07:00 - ATP AUSTRALIAN OPEN - Jannik Sinner vs. Daniil Medvedev (10:30)