Șase goluri și un egal spectaculos între Juventus și Atalanta

a
aAFP
Juventus a reușit doar un rezultat de egalitate 3-3 cu Atalanta, în primul meci după ce a fost depunctată cu 15 puncte și se îndepărtează și mai multe de un loc de Europa.

Seria slabă a lui Juventus pe teren propriu împotriva Atalantei a continuat și în meciul de duminică, ajungând la al cincilea an consecutiv în care nu reușește să câștige. Apărarea lui Juve a fost învinsă de 3 ori, după ce în meciul precedent a primit 5 goluri de la Napoli. Este pentru prima dată din 1988 când torinezii încasează 8 goluri în două meciuri.

Juventus - Atalanta 3-3

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

Oaspeții au deschis scorul rapid, în minutul 4, prin reușita lui Lookman. Juve a ieșit la rampă și a reușit să înscrie două goluri într-un interval de 10 minute (Di Maria 25, Milik 34), intrând în avantaj la cabine.

Atalanta a început și a doua repriză în forță și a întors scorul prin golurile reușite de Maehle și același Lookman. Juventus nu a renunțat însă și în minutul 65 a restabilit egalitatea prin reușita lui Danilo.

Ambele echipe au avut mari oportunități de a fura toate cele trei puncte pe final.

Flashscore Jucătorul Meciului: Ademola Lookman (Atalanta)

Tot duminică, AS Roma a câștigat la Spezia și Udinese la Sampdoria, în timp ce Monza și Sassuolo au terminat la egalitate