Răzvan Marin, titular în remiza obținută de Empoli la Fiorentina

Răzvan Marin, titular în remiza obținută de Empoli la FiorentinaProfimedia
Echipa românului Răzvan Marin, Empoli, a reușit un rezultat de egalitate, 1-1, în derby-ul toscan cu Fiorentina.

Oaspeții au deschis scorul prin Nicolo Cambiaghi în minutul 29, Fiorentina egalând cu cinci minute înainte de final prin Cabral.

Echipe Fiorentina-Empoli
Echipe Fiorentina-EmpoliFlashshare

Marin a jucat toate cele 90 de minute, în linia de mijloc a echipei lui Zanetti.

Statistica Razvan Marin
Statistica Razvan MarinFlashshare

Pentru Fiorentina a fost al șaselea meci consecutiv fără victorie, în timp ce Empoli a rămas cu o singură înfrângere în 2023.

Cele două echipe rămân în zona de mijloc a clasamentului, fiind despărțite de trei puncte.

Pentru Empoli urmează o deplasare infernală la Napoli, echipa care domină autoritar campionatul italian, în timp ce Fiorentina va juca joi, în Conference League, returul cu Braga, după ce în prima manșă a câștigat cu 4-0.