Inzaghi, dezamăgit de remiza cu Sampdoria. ”Ar fi trebuit să fie un alt rezultat”

Inzaghi avea asteptari mai mari
Inzaghi avea asteptari mai mari AFP
Inter nu poate ține pasul cu Napoli în lupta pentru titlu din Serie A. Jucătorii lui Simone Inzaghi au remizat, 0-0, meciul cu Sampdoria din cadrul etapei a 22-a.

Partida de pe Luigi Ferraris a fost prima din luna august în care cuplul ”LuLa”, Lukaku și Lautaro Martinez, au fost prezenți pe teren din primul minut.

Inzaghi este nemulțumit de rezultatul înregistrat și consideră că echipa sa ar fi meritat a patra victorie consecutivă.

"Bineînțeles că există dezamăgire, deoarece am vrut să câștigăm meciul, nu am subestimat-o pe Sampdoria, ar fi trebuit să avem un alt rezultat având în vedere toate ocaziile pe care ni le-am creat. Continui să spun că trebuie să ne concentrăm doar pe noi înșine. Veneam după trei victorii consecutive fără gol primit, inclusiv în Coppa Italia, așa că rezultatul nu este satisfăcător.

Sampdoria a muncit din greu și a închis toate spațiile, dar ar fi trebuit să ne descurcăm mai bine la ultima minge și la finalizare. Trebuie să continuăm să mergem mai departe, mulți fani au venit aici să ne încurajeze după câteva prestații super convingătoare. Nu pot fi mulțumit de rezultatul din această seară, pentru că ar fi trebuit să preluăm conducerea în prima repriză.

Lukaku a început bine, ne-a ajutat să reținem mingea și o lovitură în primele minute care a fost un pic prea centrală. Sunt mulțumit de prestația lui, normal că a căzut pe măsură ce a trecut timpul, iar în a doua repriză echipa s-a întins în general, permițând Sampdoriei câteva contraatacuri”, a declarat Inzaghi pentru Sky Sport Italia.

Înainte de pauză, Lukaku și Barella au avut un schimb de replici, atacantul cerându-i coechipierului să nu mai "dea din brațe" de iritare.

"Aceste lucruri se întâmplă pe teren, nu ar trebui să se întâmple și nu-mi place să le văd, dar la pauză și-au rezolvat problema. Evident, sunt incidente pe care nu vreau să le văd", a explicat Inzaghi.

Inter va întâlni peste patru zile pe Udinese, pe San Siro, pentru ca săptămâna viitoare să joace cu Porto în optimile Champions League.