CSM București a pierdut manșa tur din sferturile Ligii Campionilor cu danezele de la Esbjerg

CSM București a pierdut în deplasarea de la Esbjerg, 32-28
CSM București a pierdut în deplasarea de la Esbjerg, 32-28Profimedia
Pe teren propriu, Esbjerg a învins ”tigroaicele” de la CSM București cu 32-28.

Esbjerg - CSM Bucureşti 32-28

Româncele au avut un meci dificil în deplasarea din Danemarca. La pauză, Esbjerg conducea CSM București cu scorul de 17-13. Cristina Neagu (7 goluri) și Arntzen (10 goluri) au fost cele mai bune jucătoare ale româncelor. În finalul primei părți, portarul danezelor a apărat o lovitură de la 7 metri executată de Neagu.

De partea cealaltă, norvegiencele Mork (8 goluri) și Ingstad (6 goluri) au fost cele mai periculoase jucătoare din lotul lui Esbjerg.

În repriza secundă, danezele au avut un avans chiar și de 7 goluri pe tabelă, însă până în final CSM a reușit să se apropie la trei goluri. Chiar la ultima fază, Heindahl a înscris pentru Esbjerg și a stabilit scorul final, 32-28.

Scor final, echipe și marcatori
Scor final, echipe și marcatoriFlashscore

Returul de la București va avea loc pe data de 7 mai (duminică), de la ora 17:00.

Urmărește CSM București - Esbjerg pe Flashscore!