VIDEO. Sorescu și Drăguș, pe val în Turcia! Românii înscriu două goluri, dar echipa lor pierde

Trabzonspor - Gaziantep 4-2
Trabzonspor - Gaziantep 4-2AFP
Ce partidă în Turcia! Gaziantep a condus cu 2-0, dar Trabzonspor a înscris patru goluri și au câștigat.

Etapa cu numărul 34 din Turcia a adus un meci spectaculos, cu multe goluri și situații limită. Fosta echipă antrenată de Marius Șumudică a pierdut cu 4-2, după ce a condus cu 2-0 în prima repriză. Niță, Sorescu, Maxim și Drăguș au fost titulari în această partidă.

Gaziantep a început destul de bine duelul, Deian Sorescu reușind să înscrie în minutul 12 al partidei.

În minutul 21, Denis Drăguș a reușit un gol spectaculos după o pasă primită de la Sorescu.

Din păcate pentru români, repriza a doua nu a fost așa cum se așteptau. Trabzonspor a revenit în joc și a reușit să câștige, reușind să înscrie nu mai puțin de patru goluri, Onuachu reușind un hattrick: Onuachu - min. 50, Bardhi - min. 65, Onuachu - min. 66, Onuachu - min. 68.

De altfel, Maxim a primit cartonaș galben și va rata următoarea partidă.

În urma acestui rezultat, Trabzonspor își consolidează poziția în clasament, ocupând locul trei, cu 58 de puncte, în timp ce echipa românilor se află deasupra liniei roșii, locul 16, cu 34 de puncte.