VIDEO. Drăguș și compania pierd la scor de neprezentare. Gaziantep, în zona "roșie" a clasamentului

Gaziantep - Alanyaspor 0-3
Gaziantep - Alanyaspor 0-3Profimedia
În etapa cu numărul 31 din Turcia, fost echipa a lui Marius Șumudică a fost învinsă cu 3-0 de Alanyaspor.

În ciuda eforturilor depuse de jucătorii români titularizați pentru Gaziantep - Florin Niță în poartă, Alexandru Maxim și Deian Sorescu la mijloc și Denis Drăguș în atac -, echipa gazdă nu a reușit să evite înfrângerea.

Alanyaspor a deschis scorul devreme, în minutul șase, prin golul lui Ahmed Koka. Apoi, în minutul 32, Oguz Aydin a majorat avantajul oaspeților. Ahmed Koka și-a trecut din nou numele pe lista marcatorilor în minutul 72, realizând astfel o „dublă” și stabilind scorul final la 3-0 în favoarea echipei Alanyaspor.

Astfel, în urma acestui rezultat, Gaziantep se află pe loc de retrogradare (17), cu 31 de puncte.