Victorie pentru echipa antrenată de Răzvan Lucescu. PAOK s-a impus în fața celor de la Giannina

PAOK - Giannina 4-0
PAOK - Giannina 4-0Profimedia
Pare că nimic nu-l mai oprește pe Răzvan Lucescu în călătoria către titlu. Echipa antrenată de român a trecut cu 4-0 de Giannina.

Într-un duel din etapa cu numărul 18 a primului eșalon din Grecia, desfășurat pe ”Toumba Stadium” din Salonic, PAOK a obținut o victorie categorică, reușind să obțină toate cele trei puncte în fața echipei Giannina. Rahman Baba a deschis scorul în prima repriză, în minutul 29, iar PAOK a început un recital în partea secundă, marcând trei goluri consecutive.

Soualiho Meite a dublat avantajul echipei gazdă, stabilind scorul la 2-0 în minutul 49, în timp ce Stefanos Tzimas a majorat diferența la 3-0 în minutul 53.

În continuare, în minutul 60, Daan Rienstra a înscris în propria poartă, iar scorul a devenit 4-0 pentru PAOK Salonic. În minutul 62, Claudiu Bălan, fost jucător la FCU Craiova, a intrat în teren pentru Giannina.