Se operează și ratează Euro 2024? Accidentarea de care este suspect George Pușcaș

George Pușcaș are 4 goluri marcate pentru Bari în acest sezon
George Pușcaș are 4 goluri marcate pentru Bari în acest sezonProfimedia/ IMAGO
George Pușcaș (28 de ani) a fost împrumutat de Genoa în Serie B, la formația Bari, până la finalul acestei stagiuni.

În ultima etapă de campionat, Pușcaș a marcat golul egalizator pentru Bari în duelul cu Pisa, încheiat cu scorul de 1-1 în runda cu numărul 34 din Serie B.

Atacantul a transformat un penalty în minutul 60 al întâlnirii și a contorizat cea de-a patra reușită în tricoul lui Bari din acest sezon.

La scurt timp după partida care a avut loc sâmbătă (20 aprilie), în presa italiană a circulat informația potrivit căreia vârful a devenit incert pentru perioada următoare.

Potrivit cotidianului tuttomercatoweb, George Pușcaș este suspect de fractură de mână, conducerea clubului Genoa urmând să stabilească împreună cu cei de la Bari dacă atacantul român va fi supus unei operații.

Echipa din Serie B speră însă să nu fie nevoie de o intervenție a medicilor, iar Pușcaș să continue restul sezonului cu un bandaj solid care să îi protejeze mâna.

În cazul în care va fi nevoie de operație, lucrurile ar sta cât se poate de rău pentru selecționerul Edi Iordănescu (45 de ani) înainte de Euro 2024, în contextul în care majoritatea jucătorilor care evoluează în străinătate prind puține minute pe teren.