Pușcaș și coechipierii, apostrofați de fani. Managerul lui Bari a depus plângere după ce a fost agresat

George Pușcaș
George Pușcaș Profimedia
Agresiunea împotriva managerului a avut loc într-o zonă de servicii din Occhiobello, în provincia Rovigo. Managerul clubului din Bari a depus deja o plângere.

Fanii lui Bari nu s-au mai controlat după ce echipa a reușit doar un rezultat de egalitate la Cittadella și este tot mai aproape de retrogradarea în Serie C. Cu o etapă înainte de finalul campionatului, Bari este pe loc retrogradabil direct (18-20) și are nevoie de o victorie pentru a spera măcar la locuri de baraj (16-17).

La întoarcerea de la meciul din deplasare de la Cittadella, unde Bari a remizat 1-1, directorul sportiv al clubului, Ciro Polito, a fost atacat de patru fani în timpul unei opriri la benzinărie.

Bari în clasament
Bari în clasamentFlashscore

Polito se afla în mașină cu soția sa și, după ce a încercat să calmeze spiritele celor care îi ceruseră explicații despre criza echipei, a fost atacat.

Și tocmai din acest motiv, managerul a decis să depună o plângere la poliție, care este deja în posesia înregistrărilor de supraveghere video din aria de serviciu Occhiobello (în provincia Rovigo) pentru a-i putea identifica cât mai repede pe agresori.

De apostrofări nu au scăpat însă nici George Pușcaș și coechipierii. Atacantul român a evoluat 32 de minute în deplasarea de la Cittadella, fiind primele sale minute după accidentarea suferită la mână.

George Pușcaș a fost împrumutat de Genoa la Bari în iarnă, însă nu a reușit să aducă aportul dorit. Deși este cel mai bine plătit jucător de la echipa din Serie B, atacantul a reușit să marcheze doar 4 goluri în 14 partide.