Fără Pușcaș în echipă, Bari a fost învinsă de ocupanta locului 14 din Serie B

Cosenza - Bari 4-1
Cosenza - Bari 4-1AFP
În etapa cu numărul 35 din Serie B, Bari, fără George Pușcaș în echipă, a fost învinsă de Cosenza, scor 4-1.

Pe 20 aprilie, George Pușcaș înscria golul său cu numărul 4 pentru Bari, în remiza cu Pisa, scor 1-1, din etapa cu numărul 34 în Serie B.

La finalul partidei, atacantul a acuzat dureri la nivelul mâinii, în presa italiană urmând să apară informații conform cărora Pușcaș ar urma să fie supus unei intervenții chirurgicale. Astfel, românul nu a fost în lot pentru partida de astăzi.

CITEȘTE AICI DETALII - George Pușcaș a ajuns pe masa de operație! Cât va lipsi atacantul român

Bari a încasat rapid două goluri, în minutele 5, respectiv 17, iar în minutul 44 a redus din diferență, scorul pauzei fiind 2-1 pentru Cosenza.

Repriza a doua a fost și mai proastă pentru Bari. În minutul 79 a încasat golul al treilea, iar în minutul 83 Bellomo a fost eliminat, iar coșmarul nu s-a terminat aici pentru Bari. Echipa a mai încasat un gol în minutul 88.