Cu Dennis Man titular, liderul Parma pierde pe teren propriu după 8 partide fără eșec

În cea mai recentă rundă din Serie B, Parma a pierdut pe teren propriu, 0-2 cu echipa CatanzaroProfimedia
Seria de invincibilitate a celor de la Parma se oprește la 8 partide, după ce trupa lui Fabio Pecchia a pierdut pe teren propriu în cea mai recentă rundă din Serie B, 0-2 cu echipa Catanzaro.

Parma - Catanzaro 0-2

Venită după două etape consecutive fără victorie, Catanzaro a plecat de pe Stadio Ennio Tardini cu cele trei puncte și a urcat pe locul 5 în Serie B, cu 52 de puncte.

Golurile victoriei au fost semnate încă din prima repriză, prin Biasci (min 11) și Matias Antonini Lui (39).

După prestațiile bune la națională în amicalele împotriva Irlandei de Nord și Columbiei, acolo unde a reușit un gol și o pasă decisivă, Dennis Man a evoluat 73 de minute pentru Parma și a primit nota 6.4 din partea Flashscore.

Valentin Mihăilă, celălalt român din lotul Parmei, a rămas doar pe banca de rezerve pentru acest duel.

Note
NoteFlashscore

Parma rămâne lider în Serie B, cu 65 de puncte, la 7 lungimi distanță de urmăritoarea Como, învingătoare în etapa cu numărul 31 (2-0 cu Sudtirol).

Vezi toate rezultatele din Serie B

Un meci absolut nebun s-a consumat între Pisa și Palermo, acolo unde gazdele au reușit în partea secundă să revină după un deficit de 2 goluri. Mai mult decât atât, trupa lui Marius Marin, care a fost integralist, s-a văzut din nou condusă cu 3-2 cu un sfert de oră înainte de final.

În ultimele 5 minute de joc, o schimbare care s-a dovedit a fi crucială efectuată de Alberto Aquilani, care l-a introdus pe teren pe Tramoni, a făcut ca Pisa să obțină cele 3 puncte, mijlocașul francez reușind o dublă pe final.