Radu Drăgușin, execuție de clasă! Românul marchează în poarta liderului din Serie A

Radu Drăgușin
Radu DrăgușinAFP
Fundașul român le aduce celor de la Genoa un punct extrem de important în partida cu Inter Milano din etapa a 18-a din Serie A.

Genoa reușește un rezultat de egalitate, 1-1, cu liderul din Serie A, Internazionale Milano, grație unui gol superb marcat de Radu Drăgușin.

Românul le-a adus ”grifonilor” egalarea în minutul 45+7, cu o lovitură de cap spectaculoasă.

Gudmundsson a executat o lovitură de colţ, iar Radu Drăguşin a plutit peste apărătorii lui Inter și a înscris cu capul, fără vreo șansă pentru Sommer.

Fundaşul naţionalei României şi-a trecut în cont a doua reuşită din acest sezon, pe finalul primei reprize a duelului cu liderul din Serie A.

Trupa lui Simone Inzaghi a reuşit să deschidă scorul în minutul 42, după ce Arnautovic a reuşit să marcheze.

Statistica partidei
Statistica partideiFlashscore

Drăgușin, omul meciului

Românul a obținut cea mai mare notă din partea Flashscore, iar prestația sa a fost lăudată de presa din peninsulă.

Notele fotbaliștilor
Notele fotbaliștilorFlashscore

Radu Drăguşin are un sezon de excepție la Genoa, unde este titular meci de meci.

Este cel de-al doilea gol marcat de fundaș în acest sezon, pentru ”grifoni”. Fundaşul naţionalei României a reuşit să mai puncteze în duelul cu Verona.

Acesta a atras atenţia marilor cluburi din Europa, şi poate schimba echipa în această iarnă.